Dabiskā ēsma

Viena no mīļākajām zivju delikatesēm ir dabiskā ēsma. Viena, no vispopulārākajām dabiskajām ēsmām, ir un paliek tārpi. Ar tārpu palīdzību, jūs varat noķert jebkuru zivi, pat zivis – plēsējas, piemēram, zandartu, līdaku, u. c. Lai dabiskā ēsma būtu vēl labāka, tad to nevajadzētu izmantot uzreiz pēc rakšanas, vajag tai ļaut pastāvēt vismaz dažas stundas, bet vēl labāk – vienu dienu, traukā ar zemi. Tas ir nepieciešams tāpēc, lai tārpi paspētu atbrīvoties no saviem izkārnījumiem un liktos zivīm vēl skaistāki un pievilcīgāki, labāk turētos uz āķa. Ja jūs vēlaties, lai tārpi attīrās vēl labāk, varat tos uz 6 stundām ielikt kaņepju eļļā.

Daži, tārpu veidu piemēri, kuri sevi vislabāk ir izrekomendējuši: lielie zemes tārpi – to garums var sasniegt 30 cm, bet platums – 10 mm, galva tam ir liela un melna, bet aste – saspiesta, dzīvo dziļi zemē, vecās, labi mēslotās un uzraktās vietās. Atrast to var pēc caurumiem zemē vai arī tie atrodas nelielos bariņos, apkārt šiem caurumiem, nelielā dziļumā.

Visi tārpi, dzīvo samērā dziļi zemē un ar lāpstu tos izrakt ne vienmēr ir viegli, tāpēc, visvienkāršākais veids tik pie tārpiem, ir gaidīt lietu. Pēc lietus, tie izrāpo zemes virspusē. Bet, ja jums jādodas makšķerēt, bet lietus nav, varat ar siltu ūdeni apliet tās vietas, kur esat pamanījuši caurumus zemē. Šie tārpi palīdzēs jums noķert lielās zivis.

Vēl viena, ļoti laba dabīgā ēsma ir mēslu mušas tārpi. Tie dzīvo govju fermu tuvumā, izgāztuvēs un satrūdējušos mēslos. Tie ir tumši sarkanā krāsā ar dzelteniem riņķiem pa visu ķermeni. Lai tārpi, makšķerēšanas brīdī būtu kustīgi, tad 3 stundas pirms došanās makšķerēt, ielejiet traukā, kurā atrodas tārpi izlietotu tējas novārījumu. Uz 100 g trauku, ar tārpiem un zemi, vajag vienu ēdamkaroti bez kaudzītes tējas un rūpīgi to visu samaisīt. Ja jūs ejat makšķerēt vidējas vai mazas zivis, tad izmantojiet vienu tārpu, ja ķersiet lielākas zivis, tad izmantojiet 2 – 3 tārpus vienlaicīgi.

Baltais zemes tārps dzīvo jebkurā zemē, it īpaši tiem patīk laukumi dārzos, vasarnīcās, u.t.t. Tie ir balti – pelēkā krāsā, uz āķiem turas ļoti labi, bet sava mazkustīguma dēļ, zivis pievilina daudz mazāk nekā citi tārpi. Tārpi ir lieli, tāpēc uz āķa var likt vai nu pusi tārpa, vai nu visu, pēc paša izvēles.

Zivīm, kuras nepieder pie plēsīgajām, visvairāk garšo kukaiņu kūniņas, it īpaši mušu kūniņas, kuras ir baltā krāsā. Tādas kūniņas, daudzi makšķernieki audzē paši, tam ir nepieciešamas 3 – 4 dienas, kopš kūniņu parādīšanās brīža. Lai tiktu pie kūniņām, vajag ārā nolikt vai nu zivs, vai nu aknu vai jebkuru gaļas gabalu, šī “delikatese” ļoti garšo mušām un tās ar steigu metīsies to baudīt un dēt tajā oliņas. Pēc tam, kad mušas pa to būs rāpojušas pietiekami ilgu laiku, ielieciet to vecā katlā, apsedziet un nolieciet ēnā. Kad parādīsies kāpuri, pārlieciet tos stikla burkā ar skaidām un apsedziet ar vāku, kurā ir izurbti mazi caurumi. 3 – 4 dienas barojiet tārpus ar biezpienu un tad varat doties makšķerēt.

Līdzīgus padomus varat izlasīt, apmeklējot interneta vietni Fixdengi.com.