Kā jūs uztverat naudu un bagātību?

Plašsaziņas līdzekļi (televīzija, filmas, žurnāli, laikraksti) bieži atspoguļo bagātos, jo tie, kas valkā dizaineru drēbes, ēd tradicionālos ēdienus, brauc ar greznām automašīnām un lido pirmajā klasē. Pieaugot un turpinot uztvert ar šādu informāciju, daudzi no mums tic, ka turīgie dzīvo savu dzīvi. Patiesībā tas attiecas tikai uz tiem, kas manto savu bagātību, laimē loterijās vai tos super talantīgos māksliniekus un sportistus, taču viņi riskē zaudēt savu labklājību bez atbilstošas ​​līdzekļu pārvaldības. Kas tad īsti ir nauda un bagātība?

Piemēri:
Slavenā 60 gadu Holivudas dziedātājas aktrise Dorisa Deja (Doris Day) zaudēja savu veiksmi, kad viņas vīrs-menedžeris viņu krāpa un aizbēga. Maiks Taisons (Mike Tyson), smagsvara čempions, kurš nopelnīja vairāk nekā 500 miljonus ASV dolāru (408 eiro), ir iesniedzis bankrotu, pateicoties viņa luksusa automobiļu, greznu savrupmāju un Bengālijas tīģeru lolojumiem. Maikls Džeksons (Michael Jackson) nopelnīja vairāk nekā 700 miljonus dolāru (571 miljonu eiro) savā karjerā, bet viņš iztērēja 20- 30 miljonus dolāru (16-25 miljonus eiro) vairāk nekā viņš nopelnīja katru gadu.

No otras puses, daudzi cilvēki ir un paliek nabadzīgi, jo bieži vien tiem ir negatīvi uzskati par naudu un bagātību. Piemēram, ja cilvēks redz, ka vecāki strādā tik smagi, tiek apkāpti un joprojām ir nabadzīgi, viņi var pieņemt kopējus negatīvus uzskatus.

Šeit ir pāris populāri negatīvie uzskati un kāpēc tie nav patiesi.

 • Mīts: Pelnot daudz naudas, jūs mainīsities (par sliktu personu)
 • Mīts: Nauda padarīs jūs mazāk garīgu.
 • Mīts: Nauda ir “visa ļaunuma sakne”.

Fakts: Nauda ir personības palielinātājs, tā pati par sevi ir neitrāla, tas ir tikai instruments.
Ja kāds ir egoistisks, nauda padarīs viņu vēl egoistiskāku. Lielākais iemesls slepkavībām, krāpšanai, meliem ir nabadzība (naudas trūkums) un alkatība. Ja cilvēks ir labestīgs un devīgs, nauda palīdz viņam sniegt vairāk citiem, darīt Dieva darbu. Ja jums vairs nav jāuztraucas par naudu, jūs varat koncentrēties uz svarīgākām lietām dzīvē. Daži bagāti cilvēki uzskata, ka viņiem nepieder nauda; viņi ir tikai Dieva bagātības aizbildņi.

Mīts: mums nav daudz naudas/laika, lai pelnītu naudu, jo mēs mīlam savus bērnus.
Fakts: Cilvēki, kuri tic šim mītam, rada sev attaisnojumus.
Ja viņi mīl savus bērnus, viņi darīs visu iespējamo saviem bērniem, nevis izmantos savus bērnus kā attaisnojumu/pamatojumu to naudas trūkuma dēļ.

 • Mīts: Par naudu nevar nopirkt laimi.
 • lån penge dk
 • Mīts: Nauda nav tik svarīga.
 • Mīts: Nauda nav viss.

Fakts: Tā ir taisnība, ka nauda nav viss, bet viss ir nauda.
Bez naudas jūs nevarat nopirkt pārtiku/apģērbu un nodrošināt patvērumu savai ģimenei. Jūs nevarat nopirkt dāvanas saviem draugiem. Jūs nevarat laist savus bērnus skolā. Nauda var uzlabot lietas, kas ir svarīgas: ģimene, draugi, veselība, garīgās vērtības, karjera, izglītība. Ievērojiet, ka, kad kāds saka, ka “nauda nav tik svarīga,” viņš tikai sevi mierina. Rūpīgi izanalizējiet, pirms ticat, ko citi saka.

 • Mīts: bagāti ir materiālistiski.
 • Mīts: Pārtikušie pielūdz naudu.
 • Mīts: bagāti cilvēki ir mantkārīgi un savtīgi.
 • sms lån med rki

Fakts: ne visi bagāti cilvēki strādā par naudu.
Daži no viņiem strādā aizraušanās/personīgās misijas vadīti. Cilvēki, kuriem trūkst naudas, arī var būt materiālistisks, jo viņi pastāvīgi uztraucas par naudu vai ir skaudīgi.

Kā katrs uztver naudu atšķiras ne tikai no naudas statusa. Ir arī dažādi citi iemesli, kas kontrolē to, tāpēc ir svarīgi izprast, kas ir mīts, un kas ir patiesība.