Kā makšķerēšanas laikā saglabāt zivis pēc iespējas ilgāk svaigas

Makšķerēšanas procesā ir svarīgi ne tikai noķert zivis, bet arī pēc iespējas ilgāk saglabāt tās svaigas, lai varētu nogādāt mājās un pagatavot kādu izsmalcinātu, bet varbūt vienkāršu ēdienu. Nepareiza āķa izvilkšana no zivs mutes it kā nevar zivij nodarīt neko sliktu, bet no tā, kā jūs to izvilksiet ir atkarīgs tas, cik ilgi zivs vēl būs dzīva. Ja jūs gribat zivij dzīvību saglabāt pēc iespējas ilgāk, tad pacentieties āķi izņemt pēc iespējas uzmanīgāk un kārtīgāk. Nevelciet to no visa spēka, ja zivs to ir norijusi tuvu žaunām, vienkārši saspiediet zivs mutes kaktiņus un izmantojiet koka zaru gabaliņu. Nolauziet to tik lielu, lai tas atbilstu zivs mutes izmēram un ievietojiet to mutē, bet pēc tam mierīgi izvelciet āķi no zivs mutes. Ja jūs esat noķēris kādu no plēsīgajām zivīm, tad to vispirms vajadzētu mazliet apdullināt, tas viņai neko ļaunu nenodarīs, bet jūs varat saplēst pirkstus pret viņas asajiem zobiem, tad saspiediet mutes kaktiņus ar speciālām ierīcēm, kuras ir paredzētas noķerto zivju ievietošanai mutē un kārtīgi izvelciet āķi.

Ja jūs nezināt, kā pēc iespējas ilgāk saglabāt zivis makšķerēšanas laikā, tad centieties tās visu laiku turēt tīrā, nesaduļķotā ūdenī (netīrs ūdens atstāj sliktu iespaidu uz zivs gaļu). Ūdenim noteikti ir jābūt vēsam nevis siltam un tajā vajag būt pietiekama daudzumam skābekļa un to ir atklājuši Spāņi. Siltā ūdenī skābekļa gandrīz vai nav un tāpēc zivs, atrodoties tajā, zaudē visas savas vērtīgās vielas un savu svaru. Tieši tāpēc, siltajā laikā, zivis cenšas ienirt pēc iespējas dziļāk un sameklēt aukstu ūdeni, kurā ir daudz skābekļa. Tāpēc, siltā laikā zivju tvertni, vēlams novietot 3 – 5 metru dziļumā, bet aukstā laikā, saglabāt zivis var arī daudz mazākā dziļumā.

Izvēloties zivju tvertni, pievērsiet uzmanību tās lielumam, jo lielumam arī ir liela nozīme zivju saglabāšanā – jo lielāka tvertne, jo ilgāku laiku zivis būs svaigas. Ja tvertne ir maza, zivis var savainot viena otru ar savām mugurām un spurām. Vislabākā zivju tvertne ir izgatavota no smalka metāliska tīkla, bet izvēloties pievērsiet uzmanību tam, lai tā iekšpusē nebūtu palikuši neapstrādāti metāla stiepļu gali, jo peldot pa to zivis var savainoties. Zivju uzvedībai, visu laiku vajag sekot līdzi un vismaz vienu reizi, stundas laikā, apskatīties ko tās dara. Ja zivju tvertne atrodas ūdenī, tad izceliet to un apskatieties zivis, ja tas atrodas seklā ūdenī, tas skatieties no augšas un lieku reizi netraucējiet zivis. Ja jūs ķeršanas brīdī esat savainojis zivi un pēc stundas vai pusotras stundas tā tvertnē nav atdzīvojusies, tad labāk izņemiet to no tvertnes. Apskatieties tās žaunas, ja tās ir rozā krāsā vai tumši sarkanā krāsā, tad ielieciet zivi atsevišķā traukā un labi to sasāliet, ja žaunu maliņas ir baltā krāsā, tad labāk to izmetiet, citādāk, lietojot tādu zivi savā uzturā, jūs varat saindēties.

Vēl daži padomi:

  • Ja jūs ķerot esi stipri savainojis zivi, tad sasāliet to uzreiz un ievietojiet atsevišķā traukā.
  • Zivis, ar asām spurām turiet atsevišķi no pārējām zivīm.

Informācija ņemta no adreses – creditorapido247.com