Kas ir makšķerēšana?

Uz šo jautājumu ir daudz atbilžu, sākot ar vienkāršiem spriedumiem un beidzot ar zinātniskiem pētījumiem. Arī bez humora devas šajā jomā neiztika – daudzās anekdotes liek mums pasmaidīt un vēlreiz aizdomāties, kas tad īsti ir makšķerēšana? Vai vārdi “ ielej un izdzer” tik tiešām ir neatņemama makšķerēšanas sastāvdaļa vai tautā izveidojies mīts par makšķerēšanu, citiem vārdiem sakot, anekdošu tēma? Ir saprotams, ka daudzi cilvēki tā joko, tāpēc, ka tā īsti nemaz nezina, ko nozīmē makšķerēšana, viņi ir ļoti tālu no patiesās šī nodarbes būtības. Daudzi cilvēki, makšķerēšanu pat uzskata par sliņķu un dīkdieņu nodarbi.

Patiesībā, makšķerēšana ir viens no spēcīgākajiem pret depresijas līdzekļiem. Mums visiem ir zināms, ka kopējās aizraušanās vieno cilvēkus. Bet, ja šī aizraušanās ir makšķerēšana, tad tā tik ļoti vieno cilvēkus, ka pat pēc raksturiem ļoti atšķirīgi cilvēki, makšķerēšanas laikā kļūst gandrīz vai par brāļiem. Makšķerētāji, sakiet, kurš tad no jums pie sevis klusībā nav izdvesis prieka saucienu, no rīta iekāpjot mašīna un kopā ar citiem makšķerniekiem vai vienatnē dodoties makšķerēt, kurš nav sajutis to prieku, kas piepilda sirdis! Tajā brīdī aiz muguras paliek visas sadzīves problēmas un visas nevajadzīgās domas izlido no galvas. Tas ir tikai viens mirklis un jūs jau atrodaties pavisam citā pasaulē, citā realitātē.

Īsta aizraušanās ar makšķerēšanu, sākas jau bērnībā, tad, kad no bērna sirds dziļumiem izlaužas laimes pilns sauciens, ka viņš ir noķēris lielu zivi. Ja jūs šo procesu esat iepazinis tādā veidā, tad šī aizraušanās pavadīs jūs visu mūžu, jo jūs jau esat iemācījies gan ķert zivis, gan izbaudīt kusuma pilno mirkli, kurā ir dzirdamas tikai dabas skaņas.

Tā bija maza liriska atkāpe, citiem vārdiem sakot, slavas dziesma makšķerēšanai. Šajā rakstā mēs nestāstīsim, kā pareizi vajag makšķerēt zivis, bet izstāstīsim, ko makšķerēšana nozīmē Holandes iedzīvotājiem.

Holandē ir ļoti daudz ūdenskrātuvju: upju, kanālu, karjeru u. t. t., kuros var sastapt visdažādākās zivis. Pat ja jūs nepiederat pie pieredzes bagātajiem makšķerniekiem, jums vienalga pirmais jautājums būs nevis kā ķert, bet uz kurieni braukt un ko ķert. Tas, uz kurieni jūs dosieties, ir atkarīgs no tā, kāda informācija jums ir pieejama. Tad radīsies nākamais jautājums, ko ķert? Pirmajā acumirklī, liekas ļoti vienkāršs jautājums uz kuru varētu atbildēt, tās zivis, kuras izvēlētajā ūdens tilpnē dzīvo visvairāk. Bet lai arī cik dīvaini tas liktos, viss ir atkarīgs no tā, kādu gala rezultātu jūs vēlaties redzēt. Vadoties pēc citu makšķernieku pieredzes varam teikt, ka makšķerēšanai ir jāsāk gatavoties vismaz vienu nedēļu iepriekš, konkrēti vajag zināt uz kuru ūdenskrātuvi dosieties un konkrēti kurā vietā makšķerēsiet un konkrēti kādas zivis vēlaties makšķerēt. Tas ir nepieciešams tāpēc, lai jūs zinātu, kādas makšķeres, kādu ēsmu, u. t. t., ņemt līdzi. Tas nenozīmē, ka dodoties makšķerēt plaužus, jūs nevarat ņemt līdzi ēsmu plēsēju makšķerēšanai. Makšķerēšana ir un paliek makšķerēšana, tāpēc gadīties var visādi.