Makšķerēšana pavasarī

Makšķerēšana pavasarī, pēc ziemas saliem un sniega kupenām, ir visīstākā bauda. Daudziem makšķerniekiem, kuri nenodarbojas ar ziemas zveju, ziemas laikā ir ļoti grūti nosēdēt mājās, bet kad parādās pavasaris un sāk spīdēt saulīte, to izdarīt vispār vairs nav iespējams. Ja vēl iedomājas, cik labi ir iemest makšķeri vai spiningu, cik jauki ir ieelpot svaigo, pavasarīgo gaisu, cik romantiski dzied putni un cik brīnišķīgi ir skatīties uz jaunajām koku lapiņām un zaļo zāli, “kājas pašas sāk kustēties”, bet rokas sāk vākt visu nepieciešamo, lai dotos makšķerēt.

Daudzas zivju sugas, pavasarī ķeras vislabāk, tāpēc, ka pa ziemu ir izbadējušās un tagad ir gatavas norīt visu, kas pagadās to ceļā. Pavasarī, laika apstākļi makšķerēšanu ietekmē ļoti maz, jo, kā jau minējām, zivis ir ļoti izbadējušās un ļoti maz kam pievērš uzmanību. Kaut gan ir jāsaka, ja būs lielas novirzes no normas, tad zivis to pamanīs, tieši tāpat kā stipras vēja brāzmas un strauju temperatūras samazināšanos.

Agrā pavasarī, zivis ķeras visu cauru dienu, pat tajā brīdī, kad saule ir augstu debesīs un silda ļoti spēcīgi, tas notiek tāpēc, ka saule sasilda ūdeni, bet visvairāk tāpēc, ka tās ir izbadējušās. Vējš, agrā pavasarī arī neietekmē makšķerēšanu, ja ir auksts, bet nav vēja – zivis ķersies. Vissliktākais vējš priekš makšķerēšanas, jebkurā gadalaikā ir austrumu vējš. Neizdevusies makšķerēšana pavasarī būs arī tad, ja izdotās skaņas ir dzirdamas skaidri un tālu, dažādi priekšmeti tālumā ir labi saskatāmi, ūdens virspusē “spēlējas” zivis, mākoņi atrodas zemu.

Pavasara vidū un beigās priekš makšķerēšanas ir svarīgi, lai temperatūras izmaiņas dienas laikā, ir pēc iespējas mazākas. Makšķerēšana, vienmēr būs veiksmīga, ja ir pilnīgs klusums un skaidrs laiks ar nemanāmu vāja plūsmu. Pavasarī, zivis labi ķersies, ja ūdens ūdenstilpnēs sāk celties un palikt duļķains, kūstošā sniega un ledus dēļ, vējš pastiprinās un maina savu virzienu, paliek aukstāks un iestājas negaiss. Ja pavasaris iesākas ar viesuļvētrām, brāzmainu vēju un stiprām lietus gāzēm, tad zivis neķersies vispār. Tādi laika apstākļi, ir slikti visos gadalaikos. Bet, lai vai kā, bet makšķerēšana pavasarī, ir vislabākā!

Gandrīz visām zivīm, nārstošana notiek pavasarī, izņemot dažās plēsīgās zivju sugas un dažās parastās zivju sugas. Vislabākā makšķerēšana pavasarī ir, aptuveni, 1 – 2 nedēļas pēc nārstošanas. Nārstošanas laikā, zivis arī labi ķeras, bet šajā laika posmā, tās ķert ir aizliegts ar likumu, tāpēc labāk neriskējiet. Mierīgi sagaidiet, kad beigsies nārstošana un tad, ar mierīgu sirdi dodieties makšķerēt un ķeriet zivis, cik jūsu sirds kāro.

Daudzi makšķernieki izvēlas zivis ķert ar tīkliem, bet, sajūtas ķerot zivis ar makšķeri ir pavisam citādākas. Jūs nervozējat, jūs pārdzīvojat, jums gribas zināt, kāda zivs trāpīs uz jūsu makšķeres āķa, zvejojot ar tīkliem, visas šī sajūtas izpaliek. Tāpēc, labāk makšķerējiet zivis ar makšķeri vai spiningu un atcerieties, pavasaris ir vislabākais laiks, lai izbaudītu dabas atmošanos pēc ziemas miega.