Kā makšķerēšanas laikā saglabāt zivis pēc iespējas ilgāk svaigas

Makšķerēšanas procesā ir svarīgi ne tikai noķert zivis, bet arī pēc iespējas ilgāk saglabāt tās svaigas, lai varētu nogādāt mājās un pagatavot kādu izsmalcinātu, bet varbūt vienkāršu ēdienu. Nepareiza āķa izvilkšana no zivs mutes it kā nevar zivij nodarīt neko sliktu, bet no tā, kā jūs to izvilksiet ir atkarīgs tas, cik ilgi zivs vēl būs dzīva. Ja jūs gribat zivij dzīvību saglabāt pēc iespējas ilgāk, tad pacentieties āķi izņemt pēc iespējas uzmanīgāk un kārtīgāk. Nevelciet to no visa spēka, ja zivs to ir norijusi tuvu žaunām, vienkārši saspiediet zivs mutes kaktiņus un izmantojiet koka zaru gabaliņu. Nolauziet to tik lielu, lai tas atbilstu zivs mutes izmēram un ievietojiet to mutē, bet pēc tam mierīgi izvelciet āķi no zivs mutes. Ja jūs esat noķēris kādu no plēsīgajām zivīm, tad to vispirms vajadzētu mazliet apdullināt, tas viņai neko ļaunu nenodarīs, bet jūs varat saplēst pirkstus pret viņas asajiem zobiem, tad saspiediet mutes kaktiņus ar speciālām ierīcēm, kuras ir paredzētas noķerto zivju ievietošanai mutē un kārtīgi izvelciet āķi.

Ja jūs nezināt, kā pēc iespējas ilgāk saglabāt zivis makšķerēšanas laikā, tad centieties tās visu laiku turēt tīrā, nesaduļķotā ūdenī (netīrs ūdens atstāj sliktu iespaidu uz zivs gaļu). Ūdenim noteikti ir jābūt vēsam nevis siltam un tajā vajag būt pietiekama daudzumam skābekļa un to ir atklājuši Spāņi. Siltā ūdenī skābekļa gandrīz vai nav un tāpēc zivs, atrodoties tajā, zaudē visas savas vērtīgās vielas un savu svaru. Tieši tāpēc, siltajā laikā, zivis cenšas ienirt pēc iespējas dziļāk un sameklēt aukstu ūdeni, kurā ir daudz skābekļa. Tāpēc, siltā laikā zivju tvertni, vēlams novietot 3 – 5 metru dziļumā, bet aukstā laikā, saglabāt zivis var arī daudz mazākā dziļumā.

Izvēloties zivju tvertni, pievērsiet uzmanību tās lielumam, jo lielumam arī ir liela nozīme zivju saglabāšanā – jo lielāka tvertne, jo ilgāku laiku zivis būs svaigas. Ja tvertne ir maza, zivis var savainot viena otru ar savām mugurām un spurām. Vislabākā zivju tvertne ir izgatavota no smalka metāliska tīkla, bet izvēloties pievērsiet uzmanību tam, lai tā iekšpusē nebūtu palikuši neapstrādāti metāla stiepļu gali, jo peldot pa to zivis var savainoties. Zivju uzvedībai, visu laiku vajag sekot līdzi un vismaz vienu reizi, stundas laikā, apskatīties ko tās dara. Ja zivju tvertne atrodas ūdenī, tad izceliet to un apskatieties zivis, ja tas atrodas seklā ūdenī, tas skatieties no augšas un lieku reizi netraucējiet zivis. Ja jūs ķeršanas brīdī esat savainojis zivi un pēc stundas vai pusotras stundas tā tvertnē nav atdzīvojusies, tad labāk izņemiet to no tvertnes. Apskatieties tās žaunas, ja tās ir rozā krāsā vai tumši sarkanā krāsā, tad ielieciet zivi atsevišķā traukā un labi to sasāliet, ja žaunu maliņas ir baltā krāsā, tad labāk to izmetiet, citādāk, lietojot tādu zivi savā uzturā, jūs varat saindēties.

Vēl daži padomi:

 • Ja jūs ķerot esi stipri savainojis zivi, tad sasāliet to uzreiz un ievietojiet atsevišķā traukā.
 • Zivis, ar asām spurām turiet atsevišķi no pārējām zivīm.

Informācija ņemta no adreses – creditorapido247.com

Makšķerēšana pavasarī

Makšķerēšana pavasarī, pēc ziemas saliem un sniega kupenām, ir visīstākā bauda. Daudziem makšķerniekiem, kuri nenodarbojas ar ziemas zveju, ziemas laikā ir ļoti grūti nosēdēt mājās, bet kad parādās pavasaris un sāk spīdēt saulīte, to izdarīt vispār vairs nav iespējams. Ja vēl iedomājas, cik labi ir iemest makšķeri vai spiningu, cik jauki ir ieelpot svaigo, pavasarīgo gaisu, cik romantiski dzied putni un cik brīnišķīgi ir skatīties uz jaunajām koku lapiņām un zaļo zāli, “kājas pašas sāk kustēties”, bet rokas sāk vākt visu nepieciešamo, lai dotos makšķerēt.

Daudzas zivju sugas, pavasarī ķeras vislabāk, tāpēc, ka pa ziemu ir izbadējušās un tagad ir gatavas norīt visu, kas pagadās to ceļā. Pavasarī, laika apstākļi makšķerēšanu ietekmē ļoti maz, jo, kā jau minējām, zivis ir ļoti izbadējušās un ļoti maz kam pievērš uzmanību. Kaut gan ir jāsaka, ja būs lielas novirzes no normas, tad zivis to pamanīs, tieši tāpat kā stipras vēja brāzmas un strauju temperatūras samazināšanos.

Agrā pavasarī, zivis ķeras visu cauru dienu, pat tajā brīdī, kad saule ir augstu debesīs un silda ļoti spēcīgi, tas notiek tāpēc, ka saule sasilda ūdeni, bet visvairāk tāpēc, ka tās ir izbadējušās. Vējš, agrā pavasarī arī neietekmē makšķerēšanu, ja ir auksts, bet nav vēja – zivis ķersies. Vissliktākais vējš priekš makšķerēšanas, jebkurā gadalaikā ir austrumu vējš. Neizdevusies makšķerēšana pavasarī būs arī tad, ja izdotās skaņas ir dzirdamas skaidri un tālu, dažādi priekšmeti tālumā ir labi saskatāmi, ūdens virspusē “spēlējas” zivis, mākoņi atrodas zemu.

Pavasara vidū un beigās priekš makšķerēšanas ir svarīgi, lai temperatūras izmaiņas dienas laikā, ir pēc iespējas mazākas. Makšķerēšana, vienmēr būs veiksmīga, ja ir pilnīgs klusums un skaidrs laiks ar nemanāmu vāja plūsmu. Pavasarī, zivis labi ķersies, ja ūdens ūdenstilpnēs sāk celties un palikt duļķains, kūstošā sniega un ledus dēļ, vējš pastiprinās un maina savu virzienu, paliek aukstāks un iestājas negaiss. Ja pavasaris iesākas ar viesuļvētrām, brāzmainu vēju un stiprām lietus gāzēm, tad zivis neķersies vispār. Tādi laika apstākļi, ir slikti visos gadalaikos. Bet, lai vai kā, bet makšķerēšana pavasarī, ir vislabākā!

Gandrīz visām zivīm, nārstošana notiek pavasarī, izņemot dažās plēsīgās zivju sugas un dažās parastās zivju sugas. Vislabākā makšķerēšana pavasarī ir, aptuveni, 1 – 2 nedēļas pēc nārstošanas. Nārstošanas laikā, zivis arī labi ķeras, bet šajā laika posmā, tās ķert ir aizliegts ar likumu, tāpēc labāk neriskējiet. Mierīgi sagaidiet, kad beigsies nārstošana un tad, ar mierīgu sirdi dodieties makšķerēt un ķeriet zivis, cik jūsu sirds kāro.

Daudzi makšķernieki izvēlas zivis ķert ar tīkliem, bet, sajūtas ķerot zivis ar makšķeri ir pavisam citādākas. Jūs nervozējat, jūs pārdzīvojat, jums gribas zināt, kāda zivs trāpīs uz jūsu makšķeres āķa, zvejojot ar tīkliem, visas šī sajūtas izpaliek. Tāpēc, labāk makšķerējiet zivis ar makšķeri vai spiningu un atcerieties, pavasaris ir vislabākais laiks, lai izbaudītu dabas atmošanos pēc ziemas miega.

Makšķerēšana, tas ir dvēseles stāvoklis

Senajos laikos, cilvēkiem makšķerēšana bija nevis aizraušanās, bet dzīves nepieciešamība. Droši vien, ka makšķerēšanas pirmsākumi uz zemes parādījās vienlaicīgi ar cilvēku, laika gaitā evolucionēja un mūsdienās kļuva par aizraušanos daudziem tūkstošiem cilvēku. Ja mēs mazliet aizdomāsimies un pacentīsimies atcerēties Zemes vēsturi, tad pirms miljardiem gadu, gandrīz visu mūsu zemeslodi apņēma ūdens, bet cilvēks uz zemes parādījās tikai pirms kādiem miljons gadiem, tas nozīmē, ka zivis, uz zemeslodes dzīvoja jau pirms cilvēkiem un bija pieradušas pie zemes laika apstākļiem. Laika apstākļi ietekmē visas dzīvās būtnes, kuras dzīvo uz zemes (tā to ir iekārtojusi daba), bet uz zivīm tie atstāj īpašu iespaidu, tāpēc ka zivs, visciešāk ar tiem ir saistītas. Kad uz zemeslodes parādījās cilvēks, viņš sāka medīt visas dzīvās radības, kuras varēja izmantot savā uzturā, tika izdomāti visdažādākie veidi arī kā makšķerēt zivis. Kopš tiem senajiem laikiem, makšķerēšana arī kļuva par neatņemamu cilvēka dzīves sastāvdaļu un jau kopš tiem senajiem laikiem, makšķerēšana ir cieši saistīta ar laika apstākļiem.

Evolūcijas gaitā, mūsu senči izmantoja vienus un tos pašus rīkus gan medījot zvērus, gan ķerot zivis, piemēram, šķēpus. Bet, ar šiem ieročiem, zivis ķert varēja tikai seklos un ļoti tīros ūdeņos. Zivis ūdenī peld ļoti ātri un ir tajā gandrīz vai nesavainojas, pat uzdurtas uz akmens šķēpa, tās slikti uz tā turējās un varēja kuru katru mirkli no tā nomukt. Pēc tādiem, neveiksmīgiem makšķerēšanas gadījumiem, mūsu senči aizdomājas par zvejas rīku uzlabošanu un sāka gatavot šķēpus ar aizliektiem galiem un vēl viņi iemācījās, piesiet tiem klāt asus dzelkšņus, kuri bija izgatavoti no asiem zivju kauliem. Tā parādījās pirmie, zivju makšķerēšanas āķi. Tad viņi sāka domāt, no kā lai izgatavo makšķerauklu un nosprieda, ka visizturīgākās būs dzīvnieku cīpslas, un piesēja tās pie parastas koka nūjas. Tā radās makšķere. Tad, kad senie cilvēki iemācījās iegūt metālu, viņi āķus sāka gatavot no metāla, par to liecina arī senajās izrakuma vietās atrastie metāla izstrādājumi. Pēc metāla atklāšanas, cilvēki sāka izgatavot dažāda izmēra āķus, iemācījās tos veikli izmantot un sāka ķert dažādu izmēru zivis, dažādu dziļumu ūdeņos.

Mūsdienās makšķerēšana ir kļuvusi par masveida aizraušanos. Tā ļauj cilvēkam atpūsties pie dabas krūts, uzlādē to ar pozitīvām emocijām, mundrumu un nomierina nervus. Lai makšķerēšana būtu ne tikai atpūta, bet arī “makšķerēšana”, kā jau mēs rakstījām, ir nepieciešami, makšķerēšanai piemēroti laika apstākli. No laika apstākļiem ir atkarīgs kādas zivis labāk ķersies, kāda ēsma un makšķeres ir vajadzīgas, kurš pludiņš būs labāks, u. t. t.

Ir saprotams, ka jebkuram makšķerniekam, gribas atgriezties mājās ar lomu, kaut gan atpūtai pie dabas arī ir ļoti liela nozīme, jo makšķerēšana ir tā vieta, kur var paklausīties putnu dziedāšanu, sienāžu sisināšanu, sagaidīt saullēktu un saulrietu, paelpot svaigu gaisu. Makšķerēšana, tas ir dvēseles stāvoklis, kuru var saprast tikai makšķernieki.

Dabiskā ēsma

Viena no mīļākajām zivju delikatesēm ir dabiskā ēsma. Viena, no vispopulārākajām dabiskajām ēsmām, ir un paliek tārpi. Ar tārpu palīdzību, jūs varat noķert jebkuru zivi, pat zivis – plēsējas, piemēram, zandartu, līdaku, u. c. Lai dabiskā ēsma būtu vēl labāka, tad to nevajadzētu izmantot uzreiz pēc rakšanas, vajag tai ļaut pastāvēt vismaz dažas stundas, bet vēl labāk – vienu dienu, traukā ar zemi. Tas ir nepieciešams tāpēc, lai tārpi paspētu atbrīvoties no saviem izkārnījumiem un liktos zivīm vēl skaistāki un pievilcīgāki, labāk turētos uz āķa. Ja jūs vēlaties, lai tārpi attīrās vēl labāk, varat tos uz 6 stundām ielikt kaņepju eļļā.

Daži, tārpu veidu piemēri, kuri sevi vislabāk ir izrekomendējuši: lielie zemes tārpi – to garums var sasniegt 30 cm, bet platums – 10 mm, galva tam ir liela un melna, bet aste – saspiesta, dzīvo dziļi zemē, vecās, labi mēslotās un uzraktās vietās. Atrast to var pēc caurumiem zemē vai arī tie atrodas nelielos bariņos, apkārt šiem caurumiem, nelielā dziļumā.

Visi tārpi, dzīvo samērā dziļi zemē un ar lāpstu tos izrakt ne vienmēr ir viegli, tāpēc, visvienkāršākais veids tik pie tārpiem, ir gaidīt lietu. Pēc lietus, tie izrāpo zemes virspusē. Bet, ja jums jādodas makšķerēt, bet lietus nav, varat ar siltu ūdeni apliet tās vietas, kur esat pamanījuši caurumus zemē. Šie tārpi palīdzēs jums noķert lielās zivis.

Vēl viena, ļoti laba dabīgā ēsma ir mēslu mušas tārpi. Tie dzīvo govju fermu tuvumā, izgāztuvēs un satrūdējušos mēslos. Tie ir tumši sarkanā krāsā ar dzelteniem riņķiem pa visu ķermeni. Lai tārpi, makšķerēšanas brīdī būtu kustīgi, tad 3 stundas pirms došanās makšķerēt, ielejiet traukā, kurā atrodas tārpi izlietotu tējas novārījumu. Uz 100 g trauku, ar tārpiem un zemi, vajag vienu ēdamkaroti bez kaudzītes tējas un rūpīgi to visu samaisīt. Ja jūs ejat makšķerēt vidējas vai mazas zivis, tad izmantojiet vienu tārpu, ja ķersiet lielākas zivis, tad izmantojiet 2 – 3 tārpus vienlaicīgi.

Baltais zemes tārps dzīvo jebkurā zemē, it īpaši tiem patīk laukumi dārzos, vasarnīcās, u.t.t. Tie ir balti – pelēkā krāsā, uz āķiem turas ļoti labi, bet sava mazkustīguma dēļ, zivis pievilina daudz mazāk nekā citi tārpi. Tārpi ir lieli, tāpēc uz āķa var likt vai nu pusi tārpa, vai nu visu, pēc paša izvēles.

Zivīm, kuras nepieder pie plēsīgajām, visvairāk garšo kukaiņu kūniņas, it īpaši mušu kūniņas, kuras ir baltā krāsā. Tādas kūniņas, daudzi makšķernieki audzē paši, tam ir nepieciešamas 3 – 4 dienas, kopš kūniņu parādīšanās brīža. Lai tiktu pie kūniņām, vajag ārā nolikt vai nu zivs, vai nu aknu vai jebkuru gaļas gabalu, šī “delikatese” ļoti garšo mušām un tās ar steigu metīsies to baudīt un dēt tajā oliņas. Pēc tam, kad mušas pa to būs rāpojušas pietiekami ilgu laiku, ielieciet to vecā katlā, apsedziet un nolieciet ēnā. Kad parādīsies kāpuri, pārlieciet tos stikla burkā ar skaidām un apsedziet ar vāku, kurā ir izurbti mazi caurumi. 3 – 4 dienas barojiet tārpus ar biezpienu un tad varat doties makšķerēt.

Līdzīgus padomus varat izlasīt, apmeklējot interneta vietni Fixdengi.com.

Pieredzējušu makšķernieku padomi

 • Zivīm nepatīk kolofonija, lodēšanas un skābes smaka, tāpēc no tām labāk ir atbrīvoties. Kā to izdarīt? Nomazgājiet visus makšķerēšanas piederumus ūdenī, kuram ir pievienota dzeramā soda.
 • Lai ērtāk būtu nogriez korķa vai putuplasta gabaliņu, pirms griešanas apstrādājiet naža asmeni ar vasku, ziepēm vai parafīnu.
 • Lai makšķerēšanas aukla kalpotu pēc iespējas ilgāk, noslaukiet to ar lupatiņu, kura ir samērcēta glicerīnā un uzglabājiet to uztītu uz kartona un ievietotu papīra maisā.
 • Kāpuri nesalips, ja jūs tos pirms makšķerēšanas mazliet pakaltēsiet un apbērsiet ar kartupeļu cieti.
 • Mazs porolona gabaliņš, kurš atgādina kāpuru vai mazu lodīti, lieliski noderēs ķerot plaužus vai raudas. Tam var piešķirt arī “garšīgu” smaržu – piesūcināt to ar olas dzeltenumu vai augu eļļu.
 • Lai atbrīvotos no rūsas uz āķiem, iespraudiet tos ziepju gabalā un atstājiet, lai pastāv. Bet ja jūs gribat, lai uz āķiem nav rūsas, tad ieberiet tajā kastītē, kur tie uzglabājas mazliet kartupeļu cietes.
 • Lai zivis atvestu mājās svaigas, it īpaši vasarā, nevajag tās saiņot polietilēna maisos. Daudz drošāk būs, ja jūs tās ievietosiet tilpumā ar nelielu ūdens daudzumu, apsegsiet to ar kaut ko mitru. Ja zivis būs ievietotas ūdenī, tad vismaz, stundas divas jums nebūs jāuztraucas par to, ka tās var sabojāties.
 • Ja ceļš uz mājām aizņem vairāk laika, tad traukā ar zivīm, varat ielikt pīlādžu zariņu vai tikko plūktas nātres, bet virsū uzsegt dadža lapas. Visi šie augi izdala fitoncīdus, vielas, kuras ir spējīgas vismaz uz piecām stundām atlikt zivju bojāšanos, tāpēc, ka aizkavē baktēriju vairošanos.
 • Mājās zivis uzreiz vajag iztīrīt un sagatavot. Ja zivis nav paredzētas tūlītējai gatavošanai, tad tās vajag apsālīt un ievietot ledusskapī, bet ja zivis taisāties uzglabāt vēl ilgāk, tad ievietojiet tās saldētavā.
 • Mobilie tālruņi ir lieliska, mūsdienu progresa dāvana. Bet, tad, kad jūs dodaties makšķerēt, jums rodas jautājums, ņemt to līdzi vai neņemt. Vieni saka, ka labāk neņemt, lai tas nejauši neiekristu ūdenī, nesamirkstu un nenoslīktu, citi atkal saka, ka telefons ir jūsu drošības ķīla, tāpēc, ka jebkurā, neparedzētā gadījumā, jums būs iespēja pazvanīt tuviniekiem vai glābšanas dienestam. Turklāt, agrāk uz daudziem ezeriem sakari nebija pieejami, bet tagad, pateicoties straujajam progresam, jebkurš operators ir pieejams gandrīz jebkurā pasaules malā. Jāsaka, ka arī telefonu ražotāji, lieliem soļiem virzās uz priekšu un mūsdienās jau sen ir pieejami telefoni, kuri ir spējīgi izturēt gan triecienus, gan peldēšanos aukstā ūdenī. Tādu telefonu ir vērts iegādāties cilvēkiem, kuri regulāri brauc makšķerēt vai tiem cilvēkiem, kuru profesija ir zvejnieks. Tādi telefoni ir samērā dārgi un tos ne vienmēr vēlas iegādāties cilvēki, kuriem makšķerēšana ir hobijs. Tāpēc, ir vairāki veidi, pateicoties kuriem, jūs varat saglabāt savu telefonu. Pieredzējuši makšķernieki stāsta, ka tos var ielikt polietilēna maisiņā vai vairākos maisiņos un kārtīgi aizsiet. Pat ja telefons iekritīs ūdenī, tas nesamirks un vajadzības gadījumā, jūs varēsiet pazvanīt, neizņemot to laukā no maisiņa.
 • Makšķernieki saka, ka nedrīkst ekonomēt naudu un obligāti vajag iegādāties speciālu šņori, starp citu, tā maksā ļoti lēti, un piestiprināt to pie telefona, tad jums arī nevajadzēs uztraukties par telefonu, tikai būs jāatceras, ka nedrīkstat strauji noliekties, jo tad, iemērksiet to ūdenī.

Kas ir makšķerēšana?

Uz šo jautājumu ir daudz atbilžu, sākot ar vienkāršiem spriedumiem un beidzot ar zinātniskiem pētījumiem. Arī bez humora devas šajā jomā neiztika – daudzās anekdotes liek mums pasmaidīt un vēlreiz aizdomāties, kas tad īsti ir makšķerēšana? Vai vārdi “ ielej un izdzer” tik tiešām ir neatņemama makšķerēšanas sastāvdaļa vai tautā izveidojies mīts par makšķerēšanu, citiem vārdiem sakot, anekdošu tēma? Ir saprotams, ka daudzi cilvēki tā joko, tāpēc, ka tā īsti nemaz nezina, ko nozīmē makšķerēšana, viņi ir ļoti tālu no patiesās šī nodarbes būtības. Daudzi cilvēki, makšķerēšanu pat uzskata par sliņķu un dīkdieņu nodarbi.

Patiesībā, makšķerēšana ir viens no spēcīgākajiem pret depresijas līdzekļiem. Mums visiem ir zināms, ka kopējās aizraušanās vieno cilvēkus. Bet, ja šī aizraušanās ir makšķerēšana, tad tā tik ļoti vieno cilvēkus, ka pat pēc raksturiem ļoti atšķirīgi cilvēki, makšķerēšanas laikā kļūst gandrīz vai par brāļiem. Makšķerētāji, sakiet, kurš tad no jums pie sevis klusībā nav izdvesis prieka saucienu, no rīta iekāpjot mašīna un kopā ar citiem makšķerniekiem vai vienatnē dodoties makšķerēt, kurš nav sajutis to prieku, kas piepilda sirdis! Tajā brīdī aiz muguras paliek visas sadzīves problēmas un visas nevajadzīgās domas izlido no galvas. Tas ir tikai viens mirklis un jūs jau atrodaties pavisam citā pasaulē, citā realitātē.

Īsta aizraušanās ar makšķerēšanu, sākas jau bērnībā, tad, kad no bērna sirds dziļumiem izlaužas laimes pilns sauciens, ka viņš ir noķēris lielu zivi. Ja jūs šo procesu esat iepazinis tādā veidā, tad šī aizraušanās pavadīs jūs visu mūžu, jo jūs jau esat iemācījies gan ķert zivis, gan izbaudīt kusuma pilno mirkli, kurā ir dzirdamas tikai dabas skaņas.

Tā bija maza liriska atkāpe, citiem vārdiem sakot, slavas dziesma makšķerēšanai. Šajā rakstā mēs nestāstīsim, kā pareizi vajag makšķerēt zivis, bet izstāstīsim, ko makšķerēšana nozīmē Holandes iedzīvotājiem.

Holandē ir ļoti daudz ūdenskrātuvju: upju, kanālu, karjeru u. t. t., kuros var sastapt visdažādākās zivis. Pat ja jūs nepiederat pie pieredzes bagātajiem makšķerniekiem, jums vienalga pirmais jautājums būs nevis kā ķert, bet uz kurieni braukt un ko ķert. Tas, uz kurieni jūs dosieties, ir atkarīgs no tā, kāda informācija jums ir pieejama. Tad radīsies nākamais jautājums, ko ķert? Pirmajā acumirklī, liekas ļoti vienkāršs jautājums uz kuru varētu atbildēt, tās zivis, kuras izvēlētajā ūdens tilpnē dzīvo visvairāk. Bet lai arī cik dīvaini tas liktos, viss ir atkarīgs no tā, kādu gala rezultātu jūs vēlaties redzēt. Vadoties pēc citu makšķernieku pieredzes varam teikt, ka makšķerēšanai ir jāsāk gatavoties vismaz vienu nedēļu iepriekš, konkrēti vajag zināt uz kuru ūdenskrātuvi dosieties un konkrēti kurā vietā makšķerēsiet un konkrēti kādas zivis vēlaties makšķerēt. Tas ir nepieciešams tāpēc, lai jūs zinātu, kādas makšķeres, kādu ēsmu, u. t. t., ņemt līdzi. Tas nenozīmē, ka dodoties makšķerēt plaužus, jūs nevarat ņemt līdzi ēsmu plēsēju makšķerēšanai. Makšķerēšana ir un paliek makšķerēšana, tāpēc gadīties var visādi.

Asaru makšķerēšana ziemā

Asaris ir viena no visvairāk izplatītajām zivju sugām, kuras reāli ir iespējams noķert arī ziemā, gandrīz visās ūdens krātuvēs, kurā tās mīt. Noķerto zivju izmērs var būt visdažādākais, sākot no astoņiem centimetriem un 100 gramiem un beidzot ar lieliem eksemplāriem, kuru garums var sasniegt 30 – 45 centimetrus, bet svars – līdz 1 kg.

Lieli asari ir sastopami ļoti reti, bet ja jums kaut reizi ir izdevies to noķert, tad var teikt, ka jūs esat izbaudījis visus,ziemas makšķerēšanas priekus. Ziemā, asarus noķert var gan dienā, gan naktī, neskatoties uz to, ka pieredze saka, ka makšķerēšana no rīta ir veiksmīgāka, nekā dienas gaitā. Vakarā, zivis atkal var sākt ķerties labāk, nekā pa dienu.

Ļoti liela nozīme ir arī laika apstākļiem. Asari labāk ķersies, ja ir noturīgs atmosfēras spiediens, kā arī nelies sals, piemēram, mīnus divi grādi pēc Celsija. Pieredzējuši makšķernieki bieži vien dodas makšķerēšanā no rīta un vakarā, atgriežas tieši tajās pašās vietas, jāsaka, ka viņiem bieži vien uzsmaida veiksme, zivis atkal sāk ķerties tieši tāpat, kā no rīta.

Visveiksmīgākā asaru makšķerēšana ir uzreiz pēc sala iestāšanās, aptuveni 3 – 4 nedēļas pēc ūdens tilpņu aizsalšanas. Mazliet vēlāk, intensitāte samazinās, bet atkal paaugstinās tad, kad zivis gatavojas nārstošanai, kaut gan, makšķernieki ir novērojuši, ka efektīva makšķerēšana ziemā ir iespējama jebkurā laikā, liela mērā, zivis ķeras vai nē, nosaka laika apstākļi.

Vēl viena maza piezīme, kura ir saistīta ar asaru ķeršanu ziemas laikā: asari ir bara zivis un aktīvi pārvietojas uz vietām, kuras ir bagātīgi piesātinātas ar skābekli, lai sameklētu nepieciešamo barību. To zinot, mēs varam izdarīt secinājumus, ka asarus vajag meklēt pa visu ūdenskrātuvi. Ja jums, izurbtajā āliņģi ir izdevies noķert vienu vai divus asarus, tas nozīmē, ka tuvākajā apkaimē varat droši urbt daudz āliņģu un noķert vēl daudz zivju.

Kā pareizi saģērbties ziemas makšķerēšanas laikā
Ļoti daudziem cilvēkiem ziemas laikā, makšķerēt nepatīk, tāpēc, ka vajag silti saģērbties, lai nesaaukstētos un nesaslimtu. Viņiem nepatīk vilkt mugurā daudzās jakas un džemperus, siltās ziemas bikses, cimdus, cepures un šalles…citiem vārdiem sakot, viņu saprašanā, ziema nav sevišķi jauks gadalaiks, tāpēc, ka ir saistīts ar daudzām neērtībām un vien no tām ir silta ģērbšanās. Speciālisti, iesaka, ka ģērbties ziemas laikā, vajag tā, lai ir silti nevis karsti, vajag izvēlēties tādu apģērbu, kurā jūs varēsiet viegli un ērti pārvietoties un tajā paša laikā nejutīsieties pārmērīgi sakarsis. Lai izvēlētos vispareizāko apģērbu, speciālisti iesaka doties uz makšķernieku piederumu veikalu un visu, makšķerēšanai nepieciešamo iegādāties tieši tur, tāpēc, ka zinoši speciālisti, jums varēt izstāstīt par visām apģērba īpašībām, kādiem laika apstākļiem tas ir piemērots, uzzināt pie kāda tipa cilvēkiem jūs piederas “salīgajiem” vai tiem, kuriem vienmēr ir karsti un ieteikt to, kas jums visvairāk ir nepieciešams.