Pieredzējušu makšķernieku padomi

 • Zivīm nepatīk kolofonija, lodēšanas un skābes smaka, tāpēc no tām labāk ir atbrīvoties. Kā to izdarīt? Nomazgājiet visus makšķerēšanas piederumus ūdenī, kuram ir pievienota dzeramā soda.
 • Lai ērtāk būtu nogriez korķa vai putuplasta gabaliņu, pirms griešanas apstrādājiet naža asmeni ar vasku, ziepēm vai parafīnu.
 • Lai makšķerēšanas aukla kalpotu pēc iespējas ilgāk, noslaukiet to ar lupatiņu, kura ir samērcēta glicerīnā un uzglabājiet to uztītu uz kartona un ievietotu papīra maisā.
 • Kāpuri nesalips, ja jūs tos pirms makšķerēšanas mazliet pakaltēsiet un apbērsiet ar kartupeļu cieti.
 • Mazs porolona gabaliņš, kurš atgādina kāpuru vai mazu lodīti, lieliski noderēs ķerot plaužus vai raudas. Tam var piešķirt arī “garšīgu” smaržu – piesūcināt to ar olas dzeltenumu vai augu eļļu.
 • Lai atbrīvotos no rūsas uz āķiem, iespraudiet tos ziepju gabalā un atstājiet, lai pastāv. Bet ja jūs gribat, lai uz āķiem nav rūsas, tad ieberiet tajā kastītē, kur tie uzglabājas mazliet kartupeļu cietes.
 • Lai zivis atvestu mājās svaigas, it īpaši vasarā, nevajag tās saiņot polietilēna maisos. Daudz drošāk būs, ja jūs tās ievietosiet tilpumā ar nelielu ūdens daudzumu, apsegsiet to ar kaut ko mitru. Ja zivis būs ievietotas ūdenī, tad vismaz, stundas divas jums nebūs jāuztraucas par to, ka tās var sabojāties.
 • Ja ceļš uz mājām aizņem vairāk laika, tad traukā ar zivīm, varat ielikt pīlādžu zariņu vai tikko plūktas nātres, bet virsū uzsegt dadža lapas. Visi šie augi izdala fitoncīdus, vielas, kuras ir spējīgas vismaz uz piecām stundām atlikt zivju bojāšanos, tāpēc, ka aizkavē baktēriju vairošanos.
 • Mājās zivis uzreiz vajag iztīrīt un sagatavot. Ja zivis nav paredzētas tūlītējai gatavošanai, tad tās vajag apsālīt un ievietot ledusskapī, bet ja zivis taisāties uzglabāt vēl ilgāk, tad ievietojiet tās saldētavā.
 • Mobilie tālruņi ir lieliska, mūsdienu progresa dāvana. Bet, tad, kad jūs dodaties makšķerēt, jums rodas jautājums, ņemt to līdzi vai neņemt. Vieni saka, ka labāk neņemt, lai tas nejauši neiekristu ūdenī, nesamirkstu un nenoslīktu, citi atkal saka, ka telefons ir jūsu drošības ķīla, tāpēc, ka jebkurā, neparedzētā gadījumā, jums būs iespēja pazvanīt tuviniekiem vai glābšanas dienestam. Turklāt, agrāk uz daudziem ezeriem sakari nebija pieejami, bet tagad, pateicoties straujajam progresam, jebkurš operators ir pieejams gandrīz jebkurā pasaules malā. Jāsaka, ka arī telefonu ražotāji, lieliem soļiem virzās uz priekšu un mūsdienās jau sen ir pieejami telefoni, kuri ir spējīgi izturēt gan triecienus, gan peldēšanos aukstā ūdenī. Tādu telefonu ir vērts iegādāties cilvēkiem, kuri regulāri brauc makšķerēt vai tiem cilvēkiem, kuru profesija ir zvejnieks. Tādi telefoni ir samērā dārgi un tos ne vienmēr vēlas iegādāties cilvēki, kuriem makšķerēšana ir hobijs. Tāpēc, ir vairāki veidi, pateicoties kuriem, jūs varat saglabāt savu telefonu. Pieredzējuši makšķernieki stāsta, ka tos var ielikt polietilēna maisiņā vai vairākos maisiņos un kārtīgi aizsiet. Pat ja telefons iekritīs ūdenī, tas nesamirks un vajadzības gadījumā, jūs varēsiet pazvanīt, neizņemot to laukā no maisiņa.
 • Makšķernieki saka, ka nedrīkst ekonomēt naudu un obligāti vajag iegādāties speciālu šņori, starp citu, tā maksā ļoti lēti, un piestiprināt to pie telefona, tad jums arī nevajadzēs uztraukties par telefonu, tikai būs jāatceras, ka nedrīkstat strauji noliekties, jo tad, iemērksiet to ūdenī.